Monitorovanie zamestnancov

20.10.2015 10:41

Monitorujte a sledujte svojich zamestnancov v medziach zákona a ich súkromia

Monitorujte zamestnancov na pracovisku, ALE nedostaňte sa do konfliktu so zákonmi.

Pri monitorovaní a sledovaní musíte dodržiavať určité zásady, aby ste neohrozovali súkromie Vašich zamestnancov, ochranu osobných údajov a iné. Všetko má svoje medze.

Aby ste porozumeli, čo môžete a čo nemôžete, pripravili sme pre Vás seminár "Monitorovanie a sledovanie zamestnancov na pracovisku".

Seminár: Monitorovanie a sledovanie zamestnancov na pracovisku

Kedy, kde a akým spôsobom môžete kontrolovať a sledovať zamestnancov bez toho, aby ste porušili zákon

Problematika monitorovania a sledovania zamestnancov zahŕňa viacero oblastí a vplýva na oboch účastníkov pracovnoprávneho vzťahu. Na jednej strane kontrola zamestnancov pri výkone práce patrí medzi základné práva zamestnávateľa a na druhej strane spôsob a rozsah takejto kontroly vykonávanej zamestnávateľom môže neprimerane zasahovať do súkromia zamestnancov. Práve preto zavedené kontrolné mechanizmy na pracovisku sa odrážajú hlavne v oblasti ochrany osobných údajov. Uvedená vzájomná prepojenosť je nevyhnutná a v praxi nie je možné sa jej vyhnúť, inak by výstupy z kontrolovania zamestnancov boli pre zamestnávateľa nepoužiteľné, či už pri súdnych sporoch (napr. dôkaz o hrubom porušení pracovnej disciplíny pri okamžitom skončení pracovného pomeru) alebo pri vyvodzovaní zodpovednosti za porušovanie interných predpisov (napr. dôkaz o porušení interného predpisu a následné stiahnutie prémií). Ako monitorovať a sledovať zamestnancov na pracovisku bez porušenia právnych predpisov sa dozviete práve na našom seminári. Do budúcna Vám to určite pomôže pri jednaní s problémovými zamestnancami.

 

Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
    123
45678910
11121314151617
181920
21
222324
25262728293031
«  Marec 2019  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: