Seminár: Hlásenia Intrastat 2018 – praktické návody a najčastejšie chyby

Povinnosti pri obchodovaní s inými členskými štátmi EÚ

Od vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie sa podnikateľské subjekty, ktoré obchodujú s inými členskými štátmi, stretávajú s povinnosťou podávať štatistické hlásenia o svojich obchodných aktivitách v podobe hlásenia INTRASTAT. Ide o komplikovaný systém zberu údajov, v ktorom musí mať Váš účtovník jasno a nerobiť chyby. Odborník, ktorý sa tejto problematike venuje už od roku 2004, Vám priblíži všetky potrebné informácie, aby ste si mohli svoju povinnosť splniť bez dodatočných zásahov a nekonečných úprav.

Na našich seminároch Vám ponúkame príjemné a komfortné prostredie hotela s malou skupinou účastníkov, čo umožňuje priamu konfrontáciu s lektorom, možnosť pokladať otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď a vyriešiť si svoje praktické problémy. Lektori našich seminárov sú starostlivo vyberaní odborníci z praxe a predstavujú špičky vo svojich oboroch.
 
Chcete prihlásiť viac účastníkov z jednej firmy? V tom prípade každý získa 15% zľavu!
 
 

Na toto školenie už nie je možné sa objednať. V prípade Vášho záujmu o ďalšie konanie, kontaktujte náš zákaznícky servis tu. Ďakujeme.

Prednáša: Ing. Tibor Vojtko

Termín: 14. 2. 2018
Cena 199 €
bez DPH

Program celodenného seminára (9,00 - 15,30 hod.):

 

  • Štatistiky zahraničného obchodu
  • Predpisy EÚ a SR upravujúce oblasť INTRASTATU
  • Metodika zberu štatistických údajov
  • Postup pri príprave štatistických hlásení
  • Aplikácia na elektronickú prípravu štatistických hlásení a elektronickú komunikáciu
  • Praktické príklady
  • Diskusia, otázky a odpovede 

 

Hotel Astra***, Bratislava

Hotel je umiestnený v širšom centre mesta, v mestskej časti Ružinov. Má dobré spojenie s historickým centrom mesta, mestskou hromadnou dopravou priamym spojom do 10 minút. 

Adresa:

Hotel ASTRA
Prievozská 14/A
821 09 Bratislava
Slovensko

 

MHD:

Z autobusovej stanice:
Nastúpte na trolejbus č. 202 (smer Dolné Hony, Čiližská) a vystúpte na zástavke Prievozská (14 zastávok, 16 min).

Z hlavnej stanice:
Nastúpte na trolejbus č. 201 (smer Dolné Hony, Čiližská) a vystúpte na zástavke Prievozská (8 zastávok, 14 min).

Z letiska:
Nastúpte na autobus č. 61 (smer hlavná stanica) a vystúpte na zástavke s názvom hlavná stanica (17 zástavok, 15 min). Prestúpte na zástavke hlavná stanica na trolejbus č. 201 (smer Dolné Hony, Čiližská) a vystúpte na zástavke Prievozská (8 zastávok, 14 min).

 

Parkovisko:

Parkovisko je za budovou hotela, cena parkovného 0,70 €/hod. Jedno motorové vozidlo môže zdarma parkovať na parkovisku pred hotelom.

 

Mapa:

Hotel Astra, Bratislava

Cieľ seminára:

Cieľom seminára je poskytnúť účastníkom komplexné informácie o systéme INTRASTAT v rozsahu, ktorý je potrebný na zvládnutie súvisiacej legislatívy, metodiky ako aj samotnej práce pri príprave a podávaní štatistických hlásení.

 

Na seminári Vám budú prezentované praktické postupy a ukážky práce s príslušným programovým vybavením. Krok za krokom si prejdeme ako hlásenia zadávať  a poukážeme na najčastejšie chyby, ktorým sa musíte vyhnúť.

 

Venovať sa budeme aj aplikácii na elektronickú prípravu štatistických hlásení a elektronickú komunikáciu. Nevynecháme ani reálne prípadové štúdie, vďaka čomu lepšie porozumiete procesu, ktorý je pre každého účtovníka nočnou morou.

 

Kliknite sem pre detailný Program seminára.

Komu je seminár určený:

Seminár „Hlásenia Intrastat 2018 – praktické návody a najčastejšie chyby“ je určený najmä obchodným a výrobným firmám, ktoré dodávajú tovar do iných členských štátov EÚ, resp. prijímajú tovar z iných členských štátov EÚ. Vzhľadom na skutočnosť, že súčasťou seminára je aj zvládnutie praktických postupov súvisiacich s prípravou a podávaním hlásení INTRASTAT, školenia by sa mali zúčastniť najmä účtovníci a zamestnanci, ktorým bola táto agenda pridelená.

Ďalšie informácie:

Ako účastník kurzu získate CERTIFIKÁT o jeho absolvovaní, ktorý môžete využiť vo svojom CV v časti o doplnkovom odbornom vzdelávaní. V cene seminára sú podkladové materiály, občerstvenie v priebehu kurzu a teplý obed. Obchodné podmienky sú Vám k dispozícii tu.

Nakladateľstvo Forum je členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých.

Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19
202122232425
262728    
«  Február 2018  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: