Hlásenia Intrastat – Povinnosti v roku 2019 pri obchodovaní s inými členskými štátmi EÚ

Praktické návody a najčastejšie chyby pri podávaní hlásení Intrastat

Od vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie sa podnikateľské subjekty, ktoré obchodujú s inými členskými štátmi, stretávajú s povinnosťou podávať štatistické hlásenia o svojich obchodných aktivitách v podobe hlásenia INTRASTAT. Ide o komplikovaný systém zberu údajov, v ktorom musí mať Váš účtovník jasno a nerobiť chyby. Odborník, ktorý sa tejto problematike venuje už od roku 2004, Vám priblíži všetky potrebné informácie, aby ste si mohli svoju povinnosť splniť bez dodatočných zásahov a nekonečných úprav.

Na našich seminároch Vám ponúkame príjemné a komfortné prostredie hotela s malou skupinou účastníkov, čo umožňuje priamu konfrontáciu s lektorom, možnosť pokladať otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď a vyriešiť si svoje praktické problémy. Lektori našich seminárov sú starostlivo vyberaní odborníci z praxe a predstavujú špičky vo svojich oboroch.
 
 Chcete prihlásiť viac účastníkov z jednej firmy? V tom prípade každý získa 15% zľavu! 
 
 
 

Prednáša: Ing. Tibor Vojtko

Termín: 22. 1. 2019
Cena 199 €
bez DPHObjednať

Program celodenného seminára (9,00 - 15,30 hod.):

 

  • Štatistiky zahraničného obchodu
  • Predpisy EÚ a SR upravujúce oblasť INTRASTATU
  • Metodika zberu štatistických údajov
  • Postup pri príprave štatistických hlásení
  • Aplikácia na elektronickú prípravu štatistických hlásení a elektronickú komunikáciu
  • Praktické príklady
  • Diskusia, otázky a odpovede 

 

Premium**** business hotel bratislava

moderný mestský typ hotela s výbornou polohou v Bratislave v mestskej časti

Ružinov pri Bajkalskej ulici v blízkosti centra mesta. Výborná dopravná dostupnosť, klimatizované priestory, rodinná atmosféra

 

 

Adresa:

Priekopy 20/A 821 08 Bratislava

tel.: +421 4949-1055

www.hotel-premium.sk

 

MHD:

8,9,14,50,66 – zastávka SLOVANET – cca 150 m

č.74 zastávka Drieňová – cca 90 m

alebo zastávka Bajkalská – 250 m

 

Parkovisko:

Bezplatné parkovanie pre hotelových hostí pred

hotelom a na uzavretom hotelovom dvore.

 

Mapa:

Premium Business Hotel

 

Cieľ seminára:

Cieľom seminára je poskytnúť účastníkom komplexné informácie o systéme INTRASTAT v rozsahu, ktorý je potrebný na zvládnutie súvisiacej legislatívy, metodiky ako aj samotnej práce pri príprave a podávaní štatistických hlásení.

 

Na seminári Vám budú prezentované praktické postupy a ukážky práce s príslušným programovým vybavením. Krok za krokom si prejdeme ako hlásenia zadávať  a poukážeme na najčastejšie chyby, ktorým sa musíte vyhnúť.

 

Venovať sa budeme aj aplikácii na elektronickú prípravu štatistických hlásení a elektronickú komunikáciu. Nevynecháme ani reálne prípadové štúdie, vďaka čomu lepšie porozumiete procesu, ktorý je pre každého účtovníka nočnou morou.

 

Kliknite sem pre detailný Program seminára.

Komu je seminár určený:

Seminár „Hlásenia Intrastat – Povinnosti v roku 2019 pri obchodovaní s inými členskými štátmi EÚ je určený najmä obchodným a výrobným firmám, ktoré dodávajú tovar do iných členských štátov EÚ, resp. prijímajú tovar z iných členských štátov EÚ. Vzhľadom na skutočnosť, že súčasťou seminára je aj zvládnutie praktických postupov súvisiacich s prípravou a podávaním hlásení INTRASTAT, školenia by sa mali zúčastniť najmä účtovníci a zamestnanci, ktorým bola táto agenda pridelená.

Ďalšie informácie:

Ako účastník kurzu získate CERTIFIKÁT o jeho absolvovaní, ktorý môžete využiť vo svojom CV v časti o doplnkovom odbornom vzdelávaní. V cene seminára sú podkladové materiály, občerstvenie v priebehu kurzu a teplý obed. Obchodné podmienky sú Vám k dispozícii tu.

Nakladateľstvo Forum je členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých.

Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
 123456
78910111213
141516181920
21222324252627
28293031   
«  Január 2019  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: