Seminár: Finančná kontrola vo verejnej správe od 1. 1. 2019

Nové povinnosti pre mestá, obce a ostatné organizácie VS

Ako zverejňovať faktúry, zmluvy a objednávky v praxi s popisom základných činností zamestnancov pri dodržaní zákona o slobodnom prístupe k informáciám? Oboznámte sa s praktickým prehľadom zverejnených údajov jednotlivých subjektov na webových sídlach a v neposlednom rade so základnou finančnou kontrolou a jej výkonom v praxi, ako aj s pripravovanými zmenami, ktoré vstúpili do praxe od januára 2019. Lektor čerpá skúsenosti z vlastnej kontrolnej a publikačnej činnosti za posledné obdobie.

 

Chcete prihlásiť viac účastníkov z jednej firmy? V tom prípade každý získa 15 % zľavu!
 

Na toto školenie už nie je možné sa objednať. V prípade Vášho záujmu o ďalšie konanie, kontaktujte náš zákaznícky servis tu. Ďakujeme.

Prednáša: Mgr. Jozef Sýkora, MBA

Termín: 18. 1. 2019
Cena 119 €
bez DPH

Program celodenného seminára (9.00 – 15.30 hod.):

        

           1. Základná finančná kontrola v roku 2018 a nová legislatívna úprava od 1. 1. 2019

           2. Finančné operácie a ich praktické overovanie z pohľadu:

  2.1.       príjmov verejných prostriedkov

  2.2.       použitia verejných prostriedkov

  2.3.       poskytnutia verejných prostriedkov

  2.4.       právnych úkonov

  2.5.       iných úkonov majetkovej povahy

       3. Zodpovednosť za výkon finančnej kontroly

       4. Interné smernice a odporúčania

       5. Zverejňovanie faktúr, zmlúv a objednávok vo verejnej správe

       6. Prax zverejňovania v roku 2016 – 2018

       7. Diskusia a otázky

       8. Záver

   

  Bonus pre účastníkov:

  Tipy na zverejňovanie údajov v praxi v listinnej podobe

Seminár sa bude konať v priestoroch hotela Arcade***

 

Adresa:

Hotel Arcade***
Námestie SNP5
Banská Bystrica

 

Doprava: 

Hotel sídli priamo v centre mesta, na námestí, ktoré je pešou zónou.

 

Autom: 

Ak do hotela prichádzate autom, vstup na hotelové parkovisko je z Cikkerovej ulice (viditeľne značené). Na hotelovom parkovisku sú však k dispozíícii maximálne 2-3 parkovacie miesta.

Čo sa týka parkovania mimo hotela, všetky priľahlé ulice okolo námestia sa využívajú ako platené mestské parkoviská, jediné bezplatné parkovisko je vzdialené cca 300 m od hotela v lokalite Hronské predmestie.

GPS: 48° 44´ 6.06˝ N, 19° 8´ 43.88˝ E 

 

Autobus a vlak: 

Vzdialenosť autobusovej a vlakovej stanice je cca 15 minút pešej chôdze.

 

MHD:

1,2, 6, 8 na zastávku Národná, ktorá je cca 200 m od hotela.

Cieľ seminára:

Seminár je zameraný na praktické otázky z pohľadu výkonu základnej finančnej kontroly kontrolóra s ohľadom na nové Metodické usmernenie MF SR a spôsob zverejnenia faktúr, zmlúv a objednávok v praxi samosprávy a štátnej správy.

 

Účastníci budú oboznámení s jednotlivými finančnými operáciami, ktoré sa overujú základnou finančnou kontrolou, ako aj s legislatívnymi zmenami od 1. 1. 2019. Lektor rozoberá jednotlivé finančné operácie (príjmy, výdavky, právne úkony a iné úkony majetkovej povahy) z pohľadu ich formálnej a vecnej správnosti.

 

Súčasťou seminára je aj pohľad na overovanie faktúr, zmlúv a objednávok, ktoré lektor prezentuje vo vzťahu k dodržaniu povinností plynúcich zo zákona o slobodnom prístupe k informáciám v aplikačnej praxi. Bližšie sa tiež budeme venovať aktuálnym zverejneným údajom na weboch subjektov verejnej správy s cieľom ich preverenia spoločnou kontrolou.

 

Na našom jedinečnom seminári teda získate informácie hneď z dvoch kľúčových oblastí nakladania s verejnými prostriedkami.

 

Kliknite sem na detailný Program seminára.

 

Komu je seminár určený:

Seminár Finančná kontrola vo verejnej správe od 1. 1. 2019 je určený zamestnancom verejnej správy (štátnej správy a územnej samosprávy), ktorí sú zodpovední za rozpočet, majetok, úhrady miezd a výdavkov, pokladnicu, koncipovanie zmlúv, iné finančné operácie v prostredí verejnej správy a za zverejňovanie faktúr, objednávok a zmlúv (prostredníctvom Centrálneho registra aj webovej stránky).

 

Ďalšie informácie:

Ako účastník kurzu získate CERTIFIKÁT o jeho absolvovaní, ktorý môžete využiť vo svojom CV v časti o doplnkovom odbornom vzdelávaní. V cene seminára sú podkladové materiály, občerstvenie v priebehu kurzu a teplý obed. Obchodné podmienky sú Vám k dispozícii tu

 

Pred konaním seminára prostredníctvom emailu, ako aj počas konania seminára majú účastníci možnosť konzultovať s lektorom svoje interné smernice a kontrolné listy či vzory vykonávania základnej finančnej kontroly v praxi.

Nakladateľstvo Forum je členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých.

Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
    123
45678910
11121314151617
1819202122
23
24
25262728293031
«  Marec 2019  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: