Seminár: Postup pri tvorbe vnútropodnikových a predajných cien v praxi: Využitie kalkulačných metód

Dosiahnite vyšší zisk efektívnou cenotvorbou

Stanoviť správnu cenu výrobku či služby je základom ekonomickej stability firmy. Príliš nízke ceny síce podporia predaj, no firme spôsobia stratu. Vysoké ceny zase znamenajú úbytok zákazníkov. Navštívte náš seminár a dozviete sa, akú kalkulačnú metódu vo Vašej firme zvoliť a ako zohľadniť kalkuláciu, cenotvorbu a náklady. Ukážeme si tiež, kedy je neúplná kalkulácia nenahraditeľná. Využite moderné kalkulačné metódy vedúce k zisku a vyvarujte sa najčastejším chybám.

 
Na našich seminároch Vám ponúkame príjemné a komfortné prostredie hotela s malou skupinou účastníkov, čo umožňuje priamu konfrontáciu s lektorom, možnosť pokladať otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď a vyriešiť si svoje praktické problémy. Lektori našich seminárov sú starostlivo vyberaní odborníci z praxe a predstavujú špičky vo svojich oboroch.
 
Zoberte so sebou kolegu! Druhý a ďalší účastník z jednej spoločnosti získa 50 % zľavu!
 

Na toto školenie už nie je možné sa objednať. V prípade Vášho záujmu o ďalšie konanie, kontaktujte náš zákaznícky servis tu. Ďakujeme.

Prednáša: Dr. Milan Veščičík

Termín: 24. 4. 2019
Cena 149 €
bez DPH

Program celodenného seminára (9,00 - 15,30 hod.):

 

  • Určovanie ceny, základné metódy cenotvorby

Mnohé firmy stanovujú ceny nesprávne, pričom prichádzajú o zisk dosiahnutý lepšou cenou, alebo vyšším predaným množstvom. Kedy je výhodné dvíhať cenu a kedy dávať zľavu? Aké máme možnosti cenotvorby?

  • Vzťah kalkulácií a cenotvorby

Dobre nastavená cenotvorba sa odvíja od kalkulácií, ale nemusí ich kopírovať. Kedy môžeme dať cenu omnoho vyššiu, ako sú kalkulované náklady a kedy je výhodná aj nižšia cena?

  • Kalkulačné členenie nákladov, alokácia nákladov

Ako navrhnúť kalkulačný vzorec v konkrétnej firme, aby nebol zbytočne zložitý? Ako rozdeliť nákladové položky, ktoré evidencie sa oplatí spresniť a ktoré môžeme zjednodušiť? Musíme všetky náklady  alokovať k výrobkom?

  • Presnosť kalkulácií a podmienky pri tvorbe cien

S akou presnosťou budeme kalkulovať? Čo sa stane, ak zjednodušíme niektoré evidencie a znížime presnosť kalkulácií?

  • Najčastejšie používané kalkulačné metódy v praxi

Aké máme možnosti kalkulácií? Stačí v našom podniku používať jednu, alebo potrebujeme viaceré?

  • Tradičné úplné kalkulácie vo výrobe

„Osvedčené“ metódy výrobných kalkulácií – kedy postačujú a kedy prejsť k modernejším?

  • Neúplná kalkulácia – kedy je nenahraditeľná?

Akú chybu robíme, ak nepoužívame neúplnú kalkuláciu? Prečo si nevystačíme s krycími príspevkami?

  • Moderné kalkulačné metódy – Procesné kalkulácie, Activity Based Costing

Kedy je vhodné prejsť k modernejším kalkulačným metódam? Ako sa vyhnúť prílišnej zložitosti pri ich zavedení?

  • Najčastejšie chyby v kalkuláciách a v cenotvorbe 

Prečo nám uniká zisk? Prečo prichádzame o zákazky a zákazníkov, ktorí by zvýšili našu rentabilitu? Kde môžeme znížiť prácnosť a zložitosť kalkulácií a evidencií?

 

Hotel Ambassador****  Košice 

Rodinný Hotel Ambassador**** sa nachádza na území mestskej pamiatkovej rezervácie Košice. Pôvodná stará časť hotela je chránenou kultúrnou pamiatkou a jej vznik sa datuje do obdobia približne druhej polovice 13. storočia. Hotel je etablovaný v pešej zóne na Hlavnej ulici v blízkosti najstarších a najzaujímavejších kultúrnych pamiatok ako je katedrála Dóm sv. Alžbety, Štátne divadlo, Andrássyho palác a ďalšie.

Reštaurácia DIPLOMAT je vyhľadávanou business reštauráciou, kde jedlo nezaostáva za eleganciou interiéru. Je v nej možné ochutnať jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne ako i kvalitné slovenské a zahraničné vína.                                           

 

Adresa:

Hlavná 101

040 01 Košice

T: +421 905 220 430

http://www.ambassador.sk/

 

Parkovanie:

Možnosť zaparkovať priamo v areáli hotela, príp. na verejnom parkovisku pri OD TESCO.  

 

Mapa:

Hotel Ambassador

  

Cieľ seminára:

Cieľom seminára je ukázať účastníkom, ako postupovať pri nastavovaní kalkulácie a cenotvorby v praxi a aké kalkulačné metódy zvoliť v závislosti od pomerov vo firme a na trhu. Všetko za účelom zisku, primeraných cien a pokrytia nákladov pri určovaní cien.

 

Dozviete sa, aký typ kalkulácie je pre Vašu firmu v praxi najvhodnejší, aké náklady musíte v rámci Vašich podmienok sledovať a ako priraďovať náklady k výkonom.

 

Zameriame sa nielen na tradičné úplne kalkulačné metódy, ale sa tiež dozviete, kedy je neúplná kalkulácia nenahraditeľná a ukážeme si chyby v kalkuláciách a v cenotvorbe, ktoré sa v praxi najčastejšie vyskytujú. 

 

V rámci seminára bude lektor odpovedať aj na konkrétne otázky z Vašej praxe. 

 

Kliknite sem pre detailný Program seminára.

 

Komu je seminár určený:

Seminár „Postup pri tvorbe vnútropodnikových a predajných cien v praxi: Využitie kalkulačných metód“ je určený majiteľom firiem, vedúcim pracovníkom, zamestnancom finančného, marketingového či obchodného oddelenia súkromných firiem.

Ďalšie informácie:

Ako účastník kurzu získate CERTIFIKÁT o jeho absolvovaní, ktorý môžete využiť vo svojom CV v časti o doplnkovom odbornom vzdelávaní. V cene seminára sú podkladové materiály, občerstvenie v priebehu kurzu a teplý obed. Obchodné podmienky sú Vám k dispozícii tu.


Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
222324
25
262728
2930     
«  Apríl 2019  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: