Seminár: Zamestnávanie občanov Srbska a Ukrajiny v roku 2019

Postupy a povinnosti zamestnávateľa – Potrebné povolenia a tlačivá - Riziká a sankcie

Vývoj trhu práce a nízka miera nezamestnanosti si od zamestnávateľov vyžadujú mimoriadnu aktivitu a okrem iného aj snahu čo najjednoduchšie zamestnať pracovníkov z krajín mimo Európskej únie. V prípade Slovenska majú najväčšie percento zamestnanosti z iných krajín Srbi a Ukrajinci. V snahe štátu pomôcť zamestnávateľom zabezpečiť tovary a služby s využitím cudzej pracovnej sily boli prijaté mnohé legislatívne opatrenia, ktorých účelom je pomôcť špeciálne pri zamestnávaní Srbov a Ukrajincov v okresoch s mierou nezamestnanosti pod 5 %. Aké povinnosti Vám zákon aktuálne prikazuje, aké doklady a povolenia musíte pre Vašich zahraničných pracovníkov vybaviť a aké povinnosti splniť, aby ste sa vyhli sankciám za nelegálne zamestnávanie, ktoré sú veľmi vysoké? Dozviete sa na našom seminári priamo od špecialistky z Národného inšpektorátu práce.

 
Na našich seminároch Vám ponúkame príjemné a komfortné prostredie hotela s malou skupinou účastníkov, čo umožňuje priamu konfrontáciu s lektorom, možnosť klásť otázky, na ktoré dostanete konkrétnu odpoveď, a vyriešiť si tak svoje praktické problémy. Lektori našich seminárov sú starostlivo vyberaní odborníci z praxe a predstavujú špičky vo svojich odboroch.
 
Chcete prihlásiť viac účastníkov z jednej firmy? V tom prípade každý získa 15 % zľavu!
 
 

Na toto školenie už nie je možné sa objednať. V prípade Vášho záujmu o ďalšie konanie, kontaktujte náš zákaznícky servis tu. Ďakujeme.

Prednáša: JUDr. Lucia Sabová Danková

Termín: 12. 12. 2018
Cena 199 €
bez DPH

Program celodenného seminára (9,00 - 15,30 hod.):

 

   • Zamestnávanie občanov EÚ, vysielanie a prijímanie vyslaných zamestnancov
   • Zamestnávanie cudzincov z tretích krajín, špeciálne zo Srbska a Ukrajiny
   • Pracovno-právne vzťahy, pracovné podmienky a podmienky odmeňovania vysielaných zamestnancov a cudzincov z tretích krajín
   • Zákon o cezhraničnej spolupráci pri vysielaní zamestnancov na výkon prác pri poskytovaní služieb, novelizácia zákona o pobyte cudzincov a zákona o službách zamestnanosti a ich uplatňovanie v praxi
   • Postupy a povinnosti zamestnávateľa pri vysielaní a zamestnávaní cudzincov
   • Komunikácia s príslušnými inštitúciami
   • Sociálne a zdravotné zabezpečenie cudzincov, vysielaných a vyslaných zamestnancov
   • Cestovné náhrady
   • Praktické problémy, skúsenosti a efektívne riešenia
   • Predpokladané návrhy legislatívnych zmien v roku 2019
   • Diskusia – Vaše otázky, riešenie konkrétnych príkladov z Vašej praxe

Premium**** business hotel bratislava

moderný mestský typ hotela s výbornou polohou v Bratislave v mestskej časti

Ružinov pri Bajkalskej ulici v blízkosti centra mesta. Výborná dopravná dostupnosť, klimatizované priestory, rodinná atmosféra

 

 

Adresa:

Priekopy 20/A 821 08 Bratislava

tel.: +421 4949-1055

www.hotel-premium.sk

 

MHD:

8,9,14,50,66 – zastávka SLOVANET – cca 150 m

č.74 zastávka Drieňová – cca 90 m

alebo zastávka Bajkalská – 250 m

 

Parkovisko:

Bezplatné parkovanie pre hotelových hostí pred

hotelom a na uzavretom hotelovom dvore.

 

Mapa:

Premium Business Hotel

 

Cieľ seminára:

Cieľom seminára je oboznámiť účastníkov s problematikou zamestnávania cudzincov na Slovensku so zreteľom na zamestnávanie Srbov a Ukrajincov. Pozornosť upriamime na povinnosti zamestnávateľov, ktorí využívajú pracovné sily nielen z krajín EÚ, ale najmä z tretích krajín, ktoré do Európskej únie nepatria a teda sú pre nich nastavené prísnejšie pravidlá.

 

Počas seminára Vás budeme informovať o nových a pripravovaných zákonoch, novelách súvisiacich zákonov a smerníc EÚ. Dozviete sa potrebné postupy zamestnávateľa v oblasti zamestnávania cudzincov zo Srbska a Ukrajiny, pozrieme sa na celý proces zamestnávania krok za krokom a priblížime Vám administratívne postupy, formuláre a povolenia, ktoré musíte mať pri zamestnávaní takýto pracovníkov v 100-percentnom poriadku.

 

Nevyhneme sa ani komunikácii s príslušnými inštitúciami na Slovensku i v medzinárodnom kontexte a upozorníme Vás na možné riziká a sankcie, ktoré Vám hrozia v prípade, že nesplníte všetky zákonom dané pravidlá.

 

Kliknite sem na detailný Program seminára.

Komu je seminár určený:

Seminár „Zamestnávanie občanov Srbska a Ukrajiny v roku 2019“ je určený konateľom a štatutárom spoločností, HR manažérom, personalistom a mzdovým účtovníkom, ktorí potrebujú zamestnávať občanov iných štátov, vysielať svojich zamestnancov, prípadne prijímať vyslaných zamestnancov v SR.

Ďalšie informácie:

Ako účastník kurzu získate CERTIFIKÁT o jeho absolvovaní, ktorý môžete využiť vo svojom CV v časti o doplnkovom odbornom vzdelávaní. V cene seminára sú podkladové materiály, občerstvenie v priebehu kurzu a teplý obed. Obchodné podmienky sú Vám k dispozícii tu.

Nakladateľstvo Forum je členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých.

Semináre
PoUtStŠtPaSoNe
     12
3456789
101112131415
16
17181920212223
24252627282930
31      
«  December 2018  »

Naše znalosti pre Váš úspech

Obľúbené: