Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky pokračuje v podpore elektromobilov

11. 3. 2020

Ministerstvo sa naďalej snaží zvýšiť infraštruktúru nabíjacích staníc na slovenských cestách. Rezort vyhlásil druhé kolo výzvy na predkladanie žiadostí o dotáciu na budovanie elektrických nabíjacích staníc.

O finančný príspevok môžu požiadať nielen samosprávy, ale tentokrát aj podnikatelia. Termín na podávanie žiadostí je od 17. apríla do 17. júla 2020. Keďže do druhého kola boli posunuté aj nevyužité prostriedky z prvého kola, celkovo majú záujemcovia k dispozícii až 650 tisíc eur.

„Chceme dostať na slovenské cesty čo najviac ekologických áut a uvedomujeme si, že postupné rozvíjanie nabíjacej siete je nevyhnutné. Rozšírenie okruhu oprávnených žiadateľov aj na podnikateľov vnímam preto pozitívne,“ objasňuje minister hospodárstva Peter Žiga. 

Záujemcovia môžu podať žiadosť na maximálne 4 nabíjačky (8 nabíjacích bodov). Podnikateľ, ktorý požiada o príspevok, je povinný mať minimálne 50 % vlastných zdrojov, zvyšných 50 % pokryje dotácia. Maximálna výška príspevku, ktorý je možné získať je 10 tisíc eur.

Ministerstvo verí, že počet nabíjacích staníc sa vďaka podpore výrazne zvýši. Po prvom kole, v júli 2019, pribudnú nabíjacie stanice až v 72 mestách a obciach.

Zdroj: www.mhsr.sk